Beton recycling

Afgedankt betonnen bestratingsmateriaal wordt opgeslagen en verkocht als grondstof voor nieuw bestratingsmateriaal dat minstens 20% van dit afgedankte – en nu hergebruikte – materiaal bevat. De gemeenten Helmond en Eindhoven hebben hiervoor een regionaal convenant gesloten met een groot aantal aannemers. Ze hebben hierin afgesproken dat eind 2018 100% van alle betongranulaat uit bestratingsmaterialen weer
Stichting Bedrijventerreinen Helmond en TU Eindhoven ontwikkelen de online software InduSym. Hiermee kunnen bedrijven mogelijkheden vinden voor de uitwisseling van reststromen. Met behulp van een interactieve database kunnen bedrijven afnemers vinden voor hun reststromen of een goedkope bron van grondstoffen. SBH stelt de software na lancering gratis ter beschikking aan Helmondse bedrijven. Lees meer
Diverse wijken van Helmond hebben een speciale community op Facebook, waar buurtgenoten spullen kunnen weggeven of ruilen en waar mensen spullen kunnen aanbieden voor reparatie. Op deze manier krijgen spullen een tweede of derde leven in plaats van weggegooid te worden en elders nieuw gekocht. Weggeefhoek Brandevoort  
Betrokkene: TV Carolus. Stond er in het verleden een grijze container voor al het afval op het park van Tennisvereniging Carolus, nu staan er vier nette, ondergrondse containers. TV Carolus zamelt het afval voortaan gescheiden in. Op het park zijn dubbele afvalbakken geplaatst voor plastic/metaal/drankkartons en restafval. Daarnaast scheiden de beheerders van het clubhuis het
Regionaal groene energie opwekken en gebruiken Resultaat: duurzame energie inzetten in plaats van fossiele energie Betrokkenen: Hans van den Heuvel, besterd@planet.nl Peter Bakker, Den Ouden Groep, p.bakker@denoudengroep.com Annie Knoops, Agricollectief, annie@agricollectief.com Eerste volgende stap: Elisabeth, TU/e, maakt inventarisatie Eerste bijeenkomst: september 2015 Trekker/contactpersoon: Elisabeth Bonavera, TU/e, E.G.M.Bonavera@tue.nl
Beleidsplan reststoffen gemeente bedrijven Doel: zoveel mogelijk sluiten kringlopen met als doel 100% hergebruik Betrokkenen: Rob Slaats, gemeente Helmond, r.slaats@helmond.nl Henk Cortenbach, Stichting Kringloop Helmond, hcortenbach@kringloopwinkelhelmond.nl Peter Minnen, gemeente Helmond, p.minnen@helmond.nl Jan van der Meer, Blink, jan.vandermeer@sita.nl Niels van den Beucken, Niels.vandenBeucken@artegroep.nl Martien Bots, Energyport Peelland, mbots@bots.nl Ton Bierhof, ECHR, a.bierhoff@upcmail.nl Elisabeth Bonavera, TU/e, E.G.M.Bonavera@tue.nl Jeroen
Middelbare school Lagere school Betrokkenen: Willy van der Heijden, OMO Helmond, w.vanderheijden@omosghelmond.nl René Malcorps en Joris, de Groene Campus, r.malcorps@helicon.nl Soscha de la Fuente, NJR, soscha.delafuente@gmail.com Rob Slaats, gemeente Helmond Martijn Walters, Moonen Packaging, m.walters@moonenpackaging.com Lara Tamarinof, hanslara@hotmail.com